Paradigma PodcastsSöyleşiler / Interviews

Uluslararası İlişkiler Teorileri Serisi 4: İngiliz Okulu- Serdar Palabıyık

Okuma Süresi: 2 dk.
image_print

İngiliz Okulu

Panorama ve Paradigma işbirliğinde gerçekleştirilen Uluslararası İlişkiler Teorileri Serisinin dördüncü bölümünde Doç. Dr. Serdar Palabıyık “İngiliz Okulu” konusunu açıkladı.

Podcast’i dinlemek için:


Serdar Palabıyık, Doç. Dr., TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Serdar Palabıyık, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden almıştır. 2010 yılından itibaren TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Çalışma alanları arasında Siyasi Tarih, Osmanlı Diplomasi Tarihi ve Eleştirel Jeopolitik bulunmaktadır.

Erman Ermihan, Kadir Has Üniversitesi

Erman Ermihan Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora öğrencisidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde aynı bölümde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Çalışma ve ilgi alanları arasında Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Türk Dış Politikası ve dış politikada kimlik ve duygular yer almaktadır.

Senem Görür, Kadir Has Üniversitesi

Senem Görür, 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Görür, 2019 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünden lisans derecesini aldı. Görür, lisans eğitiminden sonra çalışmalarına Kadir Has Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans anabilim dalında devam etmektedir. Görür, akademik çalışmalarının yanı sıra şu an Medyascope TV’de muhabir olarak çalışmaktadır. Medyascope TV’de ağırlıklı olarak dış haberler ile ilgilenen Görür, Spektrum adında haftalık bir podcast hazırlayıp, sunmaktadır. Görür’ün ilgi alanları arasında Türkiye siyasi hayatı ve siyasal iletişim bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir...
Pandemi ve Silahlı Çatışmalar: Covid-19 Salgınının İran’ın Suriye İç Savaşındaki Rolüne Etkisi – Özlem Kayhan Pusane