Paradigma PodcastsSöyleşiler / Interviews

Uluslararası İlişkiler Teorileri Serisi 5: Marksizm – Funda Hülagü

Okuma Süresi: 2 dk.
image_print

Marksizm

Panorama ve Paradigma işbirliğinde gerçekleştirilen Uluslararası İlişkiler Teorileri Serisinin beşinci bölümünde Dr. Funda Hülagü “Marksizm” konusunu açıkladı.

Podcast’i dinlemek için:


Funda Hülagü, Dr., Marburg Üniversitesi

Funda Hülagü, Marburg Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü, Toplumsal Cinsiyet İlişkileri ve Siyaset anabilim dalında misafir öğretim görevlisi. “Police Reform in Turkey: Human Security, Gender and State Violence under Erdoğan” (IB Tauris, 2021) kitabının yazarı olan Hülagü’nün güncel araştırma alanları arasında eleştirel ekonomi politik, feminist uluslararası ekonomi politik, maddeci-feminist perspektiften devlet, şiddet ve toplumsal cinsiyet çsalışmaları bulunmaktadır.

Erman Ermihan, Kadir Has Üniversitesi

Erman Ermihan Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora öğrencisidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde aynı bölümde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Çalışma ve ilgi alanları arasında Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Türk Dış Politikası ve dış politikada kimlik ve duygular yer almaktadır.

Senem Görür, Kadir Has Üniversitesi

Senem Görür, 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Görür, 2019 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünden lisans derecesini aldı. Görür, lisans eğitiminden sonra çalışmalarına Kadir Has Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans anabilim dalında devam etmektedir. Görür, akademik çalışmalarının yanı sıra şu an Medyascope TV’de muhabir olarak çalışmaktadır. Medyascope TV’de ağırlıklı olarak dış haberler ile ilgilenen Görür, Spektrum adında haftalık bir podcast hazırlayıp, sunmaktadır. Görür’ün ilgi alanları arasında Türkiye siyasi hayatı ve siyasal iletişim bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir...
Uluslararası İlişkiler Teorileri Serisi 4: İngiliz Okulu- Serdar Palabıyık