Uluslararası İlişkiler Teorileri Serisi 10: Feminizm – Marella Bodur Ün

Feminizm

Panorama ve Paradigma işbirliğinde gerçekleştirilen Uluslararası İlişkiler Teorileri Serisinin onuncu bölümünde Doç. Dr. Marella Bodur Ün “Feminizm” konusunu açıkladı.

Podcast’i dinlemek için:


Marella Bodur Ün, Doç. Dr., Çukurova Üniversitesi

Doç. Dr. Marella Bodur Ün, Çukurova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde öğretim üyesidir. 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dil ve Edebiyatı bölümünde lisans derecesini tamamlayan Ün, 1995’te yine Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek lisans derecesini kazanmıştır. 2005 yılında da Carleton Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde doktora öğrenimini tamamlamıştır. Marella Bodur Ün’ün sosyal hareketler, toplumsal cinsiyet ve siyaset, göç, Türkiye siyaseti ve uluslararası normlar üzerine pek çok çalışması bulunmaktadır. 

Erman Ermihan, Kadir Has Üniversitesi

Erman Ermihan Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora öğrencisidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde aynı bölümde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Çalışma ve ilgi alanları arasında Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Türk Dış Politikası ve dış politikada kimlik ve duygular yer almaktadır.

Senem Görür, Kadir Has Üniversitesi

Senem Görür, 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Görür, 2019 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünden lisans derecesini aldı. Görür, lisans eğitiminden sonra çalışmalarına Kadir Has Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans anabilim dalında devam etmektedir. Görür, akademik çalışmalarının yanı sıra şu an Medyascope TV’de muhabir olarak çalışmaktadır. Medyascope TV’de ağırlıklı olarak dış haberler ile ilgilenen Görür, Spektrum adında haftalık bir podcast hazırlayıp, sunmaktadır. Görür’ün ilgi alanları arasında Türkiye siyasi hayatı ve siyasal iletişim bulunmaktadır.