Paradigma PodcastsSöyleşiler / Interviews

Geçmişin Yükü: Bosna’da Artan Siyasal Kriz – Aslı Şebnem Haliman

Okuma Süresi: 2 dk.
image_print

Panorama ve Paradigma işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz podcastimizin yeni bölümünde Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü Yüksek Lisans mezunu Aslı Şebnem Haliman ile Şubat 2022’de yayınlanan Transatlantic Policy Quarterly’deki “Past Haunts the Present: Escalating Political Crisis in Bosnia” adlı yazısını konuştuk


To listen Podcast:


Aslı Şebnem Haliman , Koç Üniversitesi

Aslı Şebnem Haliman, 2021 Güz Dönemi’nde Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Araştırma alanları içerisinde uluslararası hafıza siyaseti, ontolojik güvenlik ve Balkanlar yer almaktadır. 

Erman Ermihan, Kadir Has Üniversitesi

Erman Ermihan Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora öğrencisidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde aynı bölümde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Çalışma ve ilgi alanları arasında Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Türk Dış Politikası ve dış politikada kimlik ve duygular yer almaktadır.

Senem Görür, Kadir Has Üniversitesi

Senem Görür, 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Görür, 2019 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünden lisans derecesini aldı. Görür, lisans eğitiminden sonra çalışmalarına Kadir Has Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans anabilim dalında devam etmektedir. Görür, akademik çalışmalarının yanı sıra şu an Medyascope TV’de muhabir olarak çalışmaktadır. Medyascope TV’de ağırlıklı olarak dış haberler ile ilgilenen Görür, Spektrum adında haftalık bir podcast hazırlayıp, sunmaktadır. Görür’ün ilgi alanları arasında Türkiye siyasi hayatı ve siyasal iletişim bulunmaktadır.

İlgili Yazılar / Related Papers

Yapay Zeka, Kuantum Bilgisayarlar ve Uluslararası Güvenlik - Kerem Karaçay

Tez Konuşmaları: Küresel Uluslararası İlişkiler ve Refleksivite Düşüncesi: Uzman Mülakatlar Yoluyla Araştırmak

Tez Konuşmaları: Zayıf Devletin Güvenliği: Modern Etiyopya Örneği

Tez Konuşmaları: Demokrasi Üzerine Normatif Kavramların Tartışılması: Kırklareli Örneği

İlginizi çekebilir...
Türkiye’nin Karşılaştığı Jeo-Ekonomik Tehditler İnan Rüma