Paradigma PodcastsSöyleşiler / Interviews

Kitap Konuşmaları – 2: Türkiye’nin İran Üzerinden Geliştirdiği Tehdit Algıları (1980-2003) – Oral Toğa

Okuma Süresi: 2 dk.
image_print

Panorama ve Paradigma işbirliğinde gerçekleşen “Kitap Konuşmaları” serimizin ikinci bölümünde, Milli Savunma Üniversitesi Güvenlik Araştırmaları Bölümü’nde doktora öğrencisi ve İRAM araştırmacısı Oral Toğa’nın 2021 yılında Paradigma Akademik Yayınları’ndan çıkan kitabı “Kimlik Tanımı Bağlamında Türkiye’nin İran Üzerinden Geliştirdiği Tehdit Algıları (1980-2003)”nı konuştuk!


Podcast’i dinlemek için:


Oral Toğa, Milli Savunma Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Çeşitli kurumlarda redaktörlük, muhabirlik ve yayıncılık faaliyetlerinde bulundu. 2014-2015 yılları arasında NATO’ya bağlı bir gençlik organizasyonu olan Türk Atlantik Gençlik Konseyi’nde (YATA-Turk) yönetim kurulu üyeliği yaptı. Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği (UNHCR) projelerinde çeşitli görevler alan Toğa, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsünde Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkileri Bölümünde “Kimlik Bağlamında Türkiye’nin İran Üzerinden Geliştirdiği Tehdit Algıları (1980-2003)” başlıklı teziyle 2019 yılında tamamladı. Şu an Milli Savunma Üniversitesi Güvenlik Araştırmaları Bölümü’nde doktora çalışmalarını yürütmektedir. Toğa’nın çalışmaları; Türk-Yunan ilişkileri, kimlik, güvenlik, kültür çalışmaları ve göç konuları üzerinde yoğunlaşmaktadır. İngilizce, Farsça ve Fransızca bilmektedir.

Erman Ermihan, Kadir Has Üniversitesi

Erman Ermihan Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora öğrencisidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde aynı bölümde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Çalışma ve ilgi alanları arasında Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Türk Dış Politikası ve dış politikada kimlik ve duygular yer almaktadır.

Senem Görür, Kadir Has Üniversitesi

Senem Görür, 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Görür, 2019 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünden lisans derecesini aldı. Görür, lisans eğitiminden sonra çalışmalarına Kadir Has Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans anabilim dalında devam etmektedir. Görür, akademik çalışmalarının yanı sıra şu an Medyascope TV’de muhabir olarak çalışmaktadır. Medyascope TV’de ağırlıklı olarak dış haberler ile ilgilenen Görür, Spektrum adında haftalık bir podcast hazırlayıp, sunmaktadır. Görür’ün ilgi alanları arasında Türkiye siyasi hayatı ve siyasal iletişim bulunmaktadır.

İlgili Yazılar / Related Papers

75. Yaşına Girerken NATO- Fatih Ceylan

Küresel Güç Mücadelesi Senfonisinde Kreşendo - Kaan Kutlu Ataç

Yapay Zeka, Kuantum Bilgisayarlar ve Uluslararası Güvenlik - Kerem Karaçay

Kazanma Zamanı, Kaybetme Zamanı: Biden Yönetiminin Ukrayna Çıkmazı - Mehmet Ali Tuğtan

İlginizi çekebilir...
Environmental Perspective for Turkish Foreign Policy – Senem Atvur