Paradigma PodcastsSöyleşiler / Interviews

Yeşil Konuşmalar – 2: Ekoloji ve Çevrenin Sesi / Yeşil Dönüşüm ve Türkiye

Okuma Süresi: 2 dk.
image_print

Panorama ve Paradigma işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeşil Konuşmalar: Ekoloji ve Çevrenin Sesi” serisinin ikinci bölümünde Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Emel Akçalı ile “Yeşil Dönüşüm ve Türkiye” konulu bir yayın gerçekleştirdik


Podcast’i dinlemek için:


Doç. Dr. Emel Akçalı, Kadir Has Üniversitesi

Doktora çalışmalarını Fransa’da Paris IV-Sorbonne Üniversitesi’nde tamamlayan Emel Akçalı, doktora sonrası çalışmalarını Birmingham Üniversitesi Siyaset ve Avrupa Çalışmaları Merkezi’nde yürütmüştür. Budapeşte’de Orta Avrupa Üniversitesi (CEU) Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yardımcı doçent ve Swansea Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde kıdemli öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Sezen Kaya-Sönmez, Doktora Adayı

Sezen Kaya-Sönmez Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. Lisans ve yüksek lisans derecelerini Çukurova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Araştırma alanları çevre güvenliği, iklim güvenliği, iklim değişikliği ve Kopenhag Okulu’dur.

Erman Ermihan, Kadir Has Üniversitesi

Erman Ermihan Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora öğrencisidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde aynı bölümde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Çalışma ve ilgi alanları arasında Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Türk Dış Politikası ve dış politikada kimlik ve duygular yer almaktadır.

İlgili Yazılar / Related Papers

"Kehrizler”: The Contribution to the World Civilization by Turks - Mehmet Öğütçü

75. Yaşına Girerken NATO- Fatih Ceylan

Shared Interests in European Union - Turkiye Relations- Çiğdem Üstün

The Black Sea Region Endures Beyond the Theater of War - Pavel K. Baev

İlginizi çekebilir...
Panorama Soruyor “20. yılında ABD’nin Irak’ı İşgalinin Ulusal, Bölgesel ve Küresel Sonuçları” – Ebru Canan-Sokullu – Bezen Balamir Çoşkun – Mustafa Aydın