Yeşil Konuşmalar – 4: Çevre ve Güvenlik İlişkisi-1: Çevresel Güvenlik

Panorama ve Paradigma işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeşil Konuşmalar: Ekoloji ve Çevrenin Sesi” serisinin dördüncü bölümünde Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Dr. İbrahim Mazlum ile “Çevre ve Güvenlik İlişkisi-1: Çevresel Güvenlik” konulu bir yayın gerçekleştirdik.


Podcast’i dinlemek için:
Dr. İbrahim Mazlum, Marmara Üniversitesi

Dr. İbrahim Mazlum, Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde (İngilizce) öğretim üyesidir. Dr. Mazlum, lisans öğrenimini aynı üniversitede tamamlayarak 1996’da yüksek lisans derecesini almaya hak kazanmıştır. Yine aynı üniversite ve bölümde 2003 yılında doktora derecesini almıştır. Ulusal ve uluslararası prestijli dergilerde pek çok makalesi bulunan İbrahim Mazlum’un çalışma alanları arasında iklim güvenliği, ekolojik güvenlik, hidropolitika ve eleştirel güvenlik çalışmaları bulunmaktadır. 

Sezen Kaya-Sönmez, Doktora Adayı

Sezen Kaya-Sönmez Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. Lisans ve yüksek lisans derecelerini Çukurova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Araştırma alanları çevre güvenliği, iklim güvenliği, iklim değişikliği ve Kopenhag Okulu’dur.

Erman Ermihan, Kadir Has Üniversitesi

Erman Ermihan Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora öğrencisidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde aynı bölümde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Çalışma ve ilgi alanları arasında Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Türk Dış Politikası ve dış politikada kimlik ve duygular yer almaktadır.