Paradigma PodcastsSöyleşiler / Interviews

Uluslararası İlişkiler Teorileri Serisi 6: Yeşil Teori – Yelda Erçandırlı

Okuma Süresi: 2 dk.
image_print

Yeşil Teori

Panorama ve Paradigma işbirliğinde gerçekleştirilen Uluslararası İlişkiler Teorileri Serisinin beşinci bölümünde Dr. Yelda Erçandırlı “Yeşil Teori” konusunu açıkladı.

Podcast’i dinlemek için:


Yelda Erçandırlı, Dr., Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi

Dr. Yelda Erçandırlı, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde bölüm başkanı ve öğretim üyesidir. Lisans eğitimini 2005 yılında Kırıkkale Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlayan Erçandırlı, 2009 yılında aynı üniversiteden yüksek lisans diplomasını almıştır. 2017 yılında da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden doktora derecesini kazanmıştır. Çalışma alanları arasında Uluslararası İlişkiler Teorileri, Eleştirel Teoriler ve Eleştirel Gerçekçilik yer almaktadır.

Erman Ermihan, Kadir Has Üniversitesi

Erman Ermihan Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora öğrencisidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde aynı bölümde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Çalışma ve ilgi alanları arasında Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Türk Dış Politikası ve dış politikada kimlik ve duygular yer almaktadır.

Senem Görür, Kadir Has Üniversitesi

Senem Görür, 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Görür, 2019 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünden lisans derecesini aldı. Görür, lisans eğitiminden sonra çalışmalarına Kadir Has Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans anabilim dalında devam etmektedir. Görür, akademik çalışmalarının yanı sıra şu an Medyascope TV’de muhabir olarak çalışmaktadır. Medyascope TV’de ağırlıklı olarak dış haberler ile ilgilenen Görür, Spektrum adında haftalık bir podcast hazırlayıp, sunmaktadır. Görür’ün ilgi alanları arasında Türkiye siyasi hayatı ve siyasal iletişim bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir...
Uluslararası İlişkiler Teorileri Serisi 4: İngiliz Okulu- Serdar Palabıyık