Paradigma PodcastsSöyleşiler / Interviews

Eleştirel Jeopolitik – Ayşe Ömür Atmaca

Okuma Süresi: 2 dk.
image_print

Eleştirel Jeopolitik – Ayşe Ömür Atmaca

Panorama ve Paradigma işbirliğinde gerçekleştirilen podcastlerin bu bölümünde Doç. Dr. Ayşe Ömür Atmaca “Eleştirel Jeopolitik” konusunu açıkladı.

Podcast’i dinlemek için:


Ayşe Ömür Atmaca, Doç. Dr., Hacettepe Üniversitesi

Doç. Dr. Ayşe Ömür Atmaca, Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğretim üyesidir. Lisans eğitimini 1998 yılında Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlayan Atmaca, 2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek lisans derecesini kazanmıştır. 2011 yılında da yine aynı üniversitede doktora öğrenimini tamamlamıştır. Doç. Dr. Ayşe Ömür Atmaca’nın çalışma alanları arasında eleştirel jeopolitik, uluslararası güvenlik, feminist teori ve Orta Doğu siyaseti bulunmaktadır. 

Erman Ermihan, Kadir Has Üniversitesi

Erman Ermihan Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora öğrencisidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde aynı bölümde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Çalışma ve ilgi alanları arasında Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Türk Dış Politikası ve dış politikada kimlik ve duygular yer almaktadır.

Senem Görür, Kadir Has Üniversitesi

Senem Görür, 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Görür, 2019 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünden lisans derecesini aldı. Görür, lisans eğitiminden sonra çalışmalarına Kadir Has Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans anabilim dalında devam etmektedir. Görür, akademik çalışmalarının yanı sıra şu an Medyascope TV’de muhabir olarak çalışmaktadır. Medyascope TV’de ağırlıklı olarak dış haberler ile ilgilenen Görür, Spektrum adında haftalık bir podcast hazırlayıp, sunmaktadır. Görür’ün ilgi alanları arasında Türkiye siyasi hayatı ve siyasal iletişim bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir...
Sürdürülebilirlik ve Nitelikli Eğitim: Jenerasyonel Felaketten Jenerasyonel Fırsata? – Ebru Canan Sokullu