Paradigma PodcastsSöyleşiler / Interviews

Uluslararası İlişkilerde Sınırlar ve Sınır Duvarları – Hakan Ünay

Okuma Süresi: 2 dk.
image_print

Uluslararası İlişkilerde Sınırlar ve Sınır Duvarları- Hakan Ünay

Panorama ve Paradigma işbirliğinde gerçekleştirilen podcastlerin bu bölümünde Hakan Ünay “Uluslararası İlişkilerde Sınırlar ve Sınır Duvarları” üzerine konuştu.

Podcast’i dinlemek için:


Hakan Ünay

Hakan Ünay, lisans öğrenimini Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Ardından Necmettin Erbakan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde Ocak 2018’de başladığı yüksek lisansını Mayıs 2021’de tamamlamıştır. Sınır, göç ve sınır yönetimi, sınır güvenliği ve Avrupa ülkelerinin göç politikaları alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Haziran 2019 itibariyle Göç Araştırmaları Vakfı bünyesindeki Türkiye Göç Araştırmaları Merkezi’nde araştırmalarını sürdürmektedir.

Erman Ermihan, Kadir Has Üniversitesi

Erman Ermihan Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora öğrencisidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde aynı bölümde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Çalışma ve ilgi alanları arasında Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Türk Dış Politikası ve dış politikada kimlik ve duygular yer almaktadır.

Senem Görür, Kadir Has Üniversitesi

Senem Görür, 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Görür, 2019 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünden lisans derecesini aldı. Görür, lisans eğitiminden sonra çalışmalarına Kadir Has Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans anabilim dalında devam etmektedir. Görür, akademik çalışmalarının yanı sıra şu an Medyascope TV’de muhabir olarak çalışmaktadır. Medyascope TV’de ağırlıklı olarak dış haberler ile ilgilenen Görür, Spektrum adında haftalık bir podcast hazırlayıp, sunmaktadır. Görür’ün ilgi alanları arasında Türkiye siyasi hayatı ve siyasal iletişim bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir...
Eleştirel Jeopolitik – Ayşe Ömür Atmaca